דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

המדריך למדיטציה טרנסנדנטלית: כל מה שחשוב לדעת על השיטה שאומצה על ידי מיליונים ברחבי העולם

במשך אלפי שנים, אנשים במזרח, אך גם במקומות נוספים ברחבי עולם, תרגלו מדיטציה. בעשורים האחרונים התרגול אף תפס מקום של כבוד בלב המיינסטרים, בין היתר הודות לשורה ארוכה של מחקרים שהראו כי מדובר בטכניקה יעילה שמשפרת את ההתנהלות שלנו בכל כך הרבה היבטים. כך הפכה המדיטציה לכלי אהוב בקרב מנכ"לים, סלבריטאים, רופאים ורבים אחרים שביקשו לשפר את חייהם ואת בריאותם המנטלית והגופנית.

הבעיה היא שמדיטציות רבות, כפי שנלמדות ומתורגלות היום, לא מתאימות לכולם. הן דורשות המון כוח רצון, ריכוז, מאמץ ולמידה. לכן, לא מעט אנשים שניסו לתרגל מדיטציה, נטשו את ההרגל המועיל הזה לאחר זמן קצר מכיוון שהרגישו שזה פשוט לא בשבילם.

אולם חשוב להבין שהמושג מדיטציה הוא מטרייה רחבה שתחתיה יש סוגים שונים של תרגולים שהתפתחו במאות השנים האחרונות. המגוון הזה מאפשר לכל אחד למצוא את השיטה שמתאימה לו – גם אם הוא כבר התנסה בטכניקות אחרות שלא סייעו לו.מדיטציה טרנסנדנטלית

בשנים האחרונות, רבים ברחבי העולם בוחרים לאמץ את טכניקת המדיטציה הטרנסנדנטלית. הסיבה להתעניינות ההולכת וגוברת טמונה ביתרון אחד משמעותי שלה. אם היינו צריכים לזקק את תיאור השיטה לשלוש מילים, היינו בוחרים ב"טבעית וחסרת מאמץ". זאת מכיוון שהתרגול שלה אינו כולל מאמץ – ריכוז, התבוננות או מניפולציה מחשבתית כלשהי. דבר זה למעשה מאפשר לכל

אחד לתרגל אותה וליהנות מהיתרונות שלה באופן טבעי ביותר.

אם גם אתם שוקלים להתחיל לתרגל את השיטה וגם אם לא – קחו כמה דקות כדי להבין מהי בדיוק, מה אומרים עליה המדענים, ואיך היא תשפיע עליכם בטווח הקצר והארוך:

מהי מדיטציה טרנסנדנטלית ולמי היא מיועדת?

ב-1958, ייסד מהרישי מהש יוגי מההימלאיה שבהודו, את התנועה להתחדשות רוחנית, שבבסיסה עמד תרגול מדיטציה מסוג חדש. הוא עשה זאת לאחר שהשלים תואר שני בפיסיקה באוניברסיטת אללהבאד ובהמשך למד אצל מי שהיה אחד מחשובי המורים הרוחניים של הודו בכל הדורות (סוואמי ברהמננדה סראסוואטי).

בהשראת אותו מורה, החיה מהרישי ידע קדום שעומד בבסיס המדיטציה הזאת, ידע אשר מבוסס על תהליך המכונה "הליכה למעבר" (Transcend) – כלומר התכנסות לעבר מקום פנימי ושקט בתוכנו, מקום שהוא המקור לכל היצירתיות, החוכמה, האנרגיה והאושר הפנימי שכבר מצויים בתוך כל אחד מאיתנו.

על פי התפיסה הזאת, כל אחד מאיתנו עובר כל הזמן בין שלושה מצבי תודעה משתנים – ערות, חלימה ושינה. אולם בעזרת התרגול ניתן לעבור למצב תודעה נוסף ומיוחד, המכונה על ידי המדענים "ערנות נינוחה".

בבסיס המדיטציה הטרנסנדנטלית עומד תרגול מסוג אחר, שהוא טבעי ופשוט, אך יחד עם זאת יעיל ועוצמתי יותר. עם השנים, הפשטות והיעילות של השיטה משכו מיליוני אנשים בעולם, כאשר בשנות ה-70 הוקמו מרכזי מדיטציה ביותר מ-130 מדינות וכיום על פי ההערכות בין 6 ל-10 מיליון אנשים מתרגלים אותה.

כמה מהאנשים המוכרים בעולם אימצו גם הם את המדיטציה הטרנסנדנטלית, בהם ג'ניפר אניסטון, קריסטן בל, אלן דג'נרס וג'רי סיינפלד, שאמר כי "המדיטציה הטרנסנדנטלית היא מטען של הגוף והנשמה", כלומר – כמו שאנחנו מטעינים את המכשירים החשמליים שלנו, כך אנחנו יכולים להטעין באמצעות המדיטציה הטרנסנדנטלית גם את עצמנו.

מה אומר המדע?

מדיטציה נתפסת בעיני רבים ככלי רוחני, כאשר חלק מהאנשים מבקשים למתוח קו ברור בין רוח ומדע. עם זאת, יש לא מעט מדענים שדווקא מבקשים לטשטש את הגבול הזה ולבחון בעזרת כלים מדעיים ואובייקטיביים כיצד השיטה בת אלפי השנים באמת משפיעה על המתרגלים.

על המדיטציה הטרנסנדנטלית נערכו לאורך השנים לא פחות מ-600 מחקרים מדעיים ב-250 אוניברסיטאות ומכוני מחקר מרחבי העולם. החוקרים קבעו פעם אחר פעם כי המדיטציה הזאת משפיעה לטובה על אנשים בכל תחומי החיים, לרבות לחץ וחרדה, תפקוד המוח, דיכאוןשינה, פוסט טראומה, התמכרות ואפילו בריאות הלב.

מה קורה בתוך הגוף כשמתרגלים מדיטציה טרנסנדנטלית?

לאורך החיים אנחנו מתמודדים עם בעיות רבות, אשר נראה לפעמים שהן רק הופכות מורכבות יותר ויותר ככל שאנחנו מתבגרים. אם אפשר להעביר חוט מקשר בין רוב הבעיות שניצבות לפתחנו – בעיני רבים יהיה זה הסטרס שכל כך מאפיין את החיים המודרניים.

מדיטציה טרנסנדנטלית

סטרס, או לחץ נפשי, משפיע עלינו הרבה יותר משאנחנו נוטים לשער. כדי להבין איך ולמה זה קורה נסביר בקצרה על מבנה המוח שלנו. האזור המפותח ביותר במוח האנושי הוא קליפת המוח הקדם-מצחית. היא קיימת רק אצל בני האדם ואחראית בין היתר על תפקודים ניהוליים – ארגון, תכנון, קבלת החלטות, יצירתיות וגמישות מחשבתית.

מנגד, בחלקו האחורי של המוח קיים מבנה קטן בצורת שקד שנקרא "אמיגדלה". זהו חלק מוח שנחשב לפרימיטיבי ביותר ונמצא אצל כל היונקים וחיות נוספות. תפקיד האמיגדלה הוא להציל אותנו מסכנות והיא אחראית גם על תגובת הסטרס שנכנסת לפעולה כשאנחנו בורחים משריפה, עומדים לעשות תאונה קטלנית או סתם חווים משבר מול המחשב במשרד.

המידע שמגיע אלינו מהחושים, בדרך כלל מועבר קודם כל לקליפת המוח ש"מחליטה" איך לנתח אותו ולהגיב. אולם במצבי חירום, המידע מועבר קודם כל לאמיגדלה, שכאמור גורמת לנו "להגיב מהר" ו"בלי לחשוב". זה אמנם עוזר להציל חיים בסיטואציות מסוימות, אך כשזה קורה הרבה, זה הופך את תפיסת המציאות שלנו לצרה יותר ומשבש את החשיבה הרציונלית.

כשמתרגלים מדיטציה טרנסנדנטלית, כפי שרואים במחקרים ובסריקות מוח, המוח למעשה מתקן את הנזק ההרסני שגורם הלחץ המתמשך. סריקות כאלו הראו שבקרב אנשים שמתרגלים מדיטציה טרנסנדנטלית, יש יותר חיבורים נוירולוגיים בין האזורים השונים במוח ובאופן כללי הוא מתפקד בצורה תקינה ויעילה הרבה יותר. זו בעצם דרך מצוינת "לתפוס מחדש את השליטה" על המוח ולאפשר לו לעבוד עם הרבה יותר מיקוד, שלווה וחדות.

במה שונה המדיטציה הטרנסנדנטלית משיטות אחרות?

אנחנו חיים בעולם של שפע, שבא לידי ביטוי גם בכלים שיכולים לשפר את חיינו ולהעצים את תפקוד המוח. כיום כולנו חשופים לסוגים שונים של מדיטציה אשר לכל אחד יש את היתרונות הייחודיים שלו.

חשוב להבין כי בהקשר הזה אין שיטה אחת שמתאימה לכולם וכל אחד יכול למצוא את זו שהכי מדויקת לו ולאופן הייחודי שבו הוא מתנהל. עם זאת, כשבוחנים זאת בצורה אובייקטיבית, נראה שהמדיטציה הטרנסנדנטלית מספקת את ההתאמה הרחבה ביותר לאנשים ברחבי העולם – גם כאלו שמעולם לא תרגלו מדיטציה וגם מי שהתנסו בשיטות אחרות, אך התקשו או לא הבחינו ביעילות שלהן.

הסיבה לכך, כפי שכבר הבנו, טמונה בטבעיות ובקלות של התרגול, שכל כך מאפיינים את המדיטציה הזאת. בעוד ששיטות אחרות דורשות מאמץ מחשבתי כלשהו – ריכוז, בחינה של המחשבות או מיקוד של תשומת הלב בדברים ספציפיים – המדיטציה הטרנסנדנטלית דוגלת בחוסר מאמץ כדי להגיע למצב של ערנות נינוחה – כלומר בהירות שאינה כרוכה בהשתדלות.

זו טכניקה שאין בה שום התכוונות, השתדלות או ריכוז. את הטבעיות והספונטניות של התרגול אפשר לדמות למים שזורמים במורד המדרון ומונעים על ידי כוח הכבידה עד שהם מגיעים אל הים. המים לא צריכים לעשות שום דבר כדי להגיע לייעדם – הם זורמים באופן טבעי ללא שום התערבות חיצונית. ככה בדיוק נעה המודעות שלנו פנימה – ללא מאמץ – כשאנחנו מאפשרים לה לעשות זאת .

התפיסה הזאת של המדיטציה הטרנסנדנטלית היא, שכמו המים שזורמים במדרון כך ההכרה באופן טבעי זורמת פנימה, ושאין צורך לשלוט בה או לכוון אותה, יצרה מהפך בתפיסה של תרגול מדיטציה  והקלה גדולה לשוחרי התרגול הכל כך מבורך וחשוב הזה בתקופתנו. היא למעשה זאת שהפכה את תרגול המדיטציה מדבר שהיה שמור רק ליחידי סגולה שיכולים להתרכז לאורך זמן  לכזה שמתאים לכולם מילדים בני ארבע ועד לאנשים קשישים שמבינים שאף פעם לא מאוחר לשפר את איכות החיים שלהם.

איך מתרגלים מדיטציה טרנסנדנטלית?

את המדיטציה הטרנסנדנטלית מתרגלים בישיבה נוחה בעיניים עצומות במשך 20 דקות בלבד פעמיים ביום – בבוקר ואחה"צ לפי נוחיות סדר היום האישי. אין צורך לשבת בתנוחה מיוחדת וגם לא דרוש שום ניסיון קודם.

המדריך למדיטציה טרנסנדנטלית: כל מה שחשוב לדעת על השיטה שאומצה על ידי מיליונים ברחבי העולם | מדיטציה טרנסנדנטלית

את טכניקת המדיטציה הטרנסנדנטלית ניתן ללמוד בעזרת האגודה הבינלאומית למדיטציה בישראל, גוף רשמי אשר מוסמך ללמד את טכניקת המדיטציה הטרנסנדנטלית בישראל. זוהי עמותה ללא כוונות רווח אשר כל מורי המדיטציה הטרנסנדנטלית המוסמכים בישראל פועלים במסגרתה. האגודה הבינלאומית למדיטציה בישראל הינה חלק מארגון בינלאומי עם פריסה של למעלה מ-100 סניפים ברחבי העולם.

לימוד השיטה נעשה בהוראה אישית – אחד על אחד – בהתאם לקצב ולצרכים הייחודיים של כל תלמיד. הקורס הוא בן ארבעה מפגשים בלבד, של שעה וחצי כל אחד, אך התלמידים מקבלים ליווי לכל החיים לפי צרכיהם האישיים. המורים מקפידים לשמור על קשר עם התלמידים ומזמינים אותם להגיע לריענון ולחידוד של הטכניקה מפעם לפעם. בנוסף, ישנן הרצאות העשרה ופעילויות נוספות שנועדו לאחד בין קהילת המתרגלים ולספק תמיכה, שותפות ולא פעם גם קשרים חברתיים שנמשכים הרבה מעבר לתרגול המדיטציה.

10 תגובות על “המדריך למדיטציה טרנסנדנטלית: כל מה שחשוב לדעת על השיטה שאומצה על ידי מיליונים ברחבי העולם”

 1. אורית הגיב:

  שלום
  הכתבה מעניינת ואשמח לקבל פרטים לשיעורים

  1. דורית גולדשמידט הגיב:

   את המדיטציה הטרנסנדנטלית לומדים ב-4 שיעורים של כשעה-שעה וחצי כל אחד ב-4 ימים רצופים. הקורסים פרונטליים ומתקיימים ברחבי הארץ. יש לשמוע הרצאת מבוא לפני כן ולהתראיין על ידי המורה. כדי להירשם להרצאת מבוא את מוזמנת להיכנס לאתר שלנו http://www.tmisrael.org

 2. קובי הראל הגיב:

  ניסיתי סוג מדיטציה אחרת, אבל היתה מורכבת מאד. כאן "נישברתי". לפי הנאמר בכתבת הפתיחה שלכם, המדיטציה הטרנסנדנטלית פשוטה ונוחה לתירגול. מעניין!

  1. מדיטציה טרנסנדנטלית הגיב:

   זה נכון. המדיטציה הטרנסנדנטלית כל כך קלה לתרגול שאפילו ילדים בני 4 יכולים לתרגל אותה. אנחנו ממליצים לך לשמוע הרצאת מבוא כדי לקבל את כל המידע הדרוש כדי ללמוד את הטכניקה.

 3. סמדר הגיב:

  כתבה מעניינת אשמח לקבל פרטים לגבי שיעורים פרטיים

  1. מדיטציה טרנסנדנטלית הגיב:

   שלום סמדר, בדרך כלל איננו עושים שיעורים פרטיים. ויחד עם זאת, תוכלי לברר עם המורה באזור מגורייך.
   כדי לקבל מידע על פעילות המדיטציה הטרנסנדנטלית באזור מגורייך לחצי על הקישור הבא http://www.tmisrael.org ושם בסרגל העליון לחצי על 'הסניפים שלנו' ולאחר מכן על הסניף הקרוב לאזור מגוריך.

 4. גילה שמריאל הגיב:

  שלום שאלה לי האם המדיטציה מורידה במשך הזמן את לחץ הדם?

  1. מדיטציה טרנסנדנטלית הגיב:

   שלום גילה, מדיטציה טרנסנדנטלית בהחלט מורידה לחץ דם, ולפעמים אפילו די מהר. לחץ דם מושפע מאד מרמת הסטרס שלנו ומדיטציה טרנסנדנטלית נחשבת ליעילה ביותר להורדת סטרס מבין כל טכניקות ההרפיה והמדיטציה.
   הרבה מאד מחקרים נעשו על השפעת הטכניקה הזאת על הורדת לחץ דם, שבעקבותיהם התקבלו מענקים בסכום כולל של כ-26 מליון דולר מהמכון הלאומי האמריקאי לבריאות, למחקר על השפעת המדיטציה הטרנסנדנטלית על מחלות לב וכלי הדם, כולל לחץ דם גבוה שמהווה את גורם הסיכון הגדול ביותר למחלת לב.

 5. אדלה שקלים הגיב:

  אשמח לקבל הדרכה בתחום המידיטציה

  1. מדיטציה טרנסנדנטלית הגיב:

   שלום אדלה, ההדרכה במדיטציה טרנסנדנטלית נעשית בארבעה מפגשים של כשעה וחצי בארבעה ימים רצופים. אולם לפני כן יש לשמוע הרצאת מבוא. חלק מהרצאות המבוא שלנו מתקיימות בזום וחלק באופן פרונטלי. תוכלי להרשם להרצאה כזאת באזור מגורייך בקישור https://www.tmisrael.org/ כשאת נכנסת לקישור, לחצי על 'הסניפים שלנו' בסרגל העליון ובחרי את הסניף הקרוב ביותר למקום מגורייך. הקורסים עצמם נעשים תמיד באופן פרונטלי.

כתבו לנו מה דעתכם

כתובת האימייל לא תפורסם באתר.

ניתן להשתמש בתגיות HTML ובתכונות אלה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הירשמו כאן להרצאת מבוא, ללא התחייבות ובמבחר מקומות: (גם להרצאות המקוונות מומלץ להירשם לפי אזור המגורים)

תל אביב
כפר סבא
ירושלים
חיפה והקריות
נתניה – כפר יונה
פרדס חנה
כרמיאל
הררית
מושב מצליח
כנרת

הרצאות מבוא בתל אביב

תאריך: שעה: סוג: מורה: מקום:
תאריך יום שני 18-10-21 בשעה 19:30
מורה: מוטי שפי
תאריך: יום שני 18-10-21 בשעה: 19:30 סוג ההרצאה: אונליין שם המורה: מוטי שפי הרצאה מקוונת הזמינו מקום חינם
תאריך יום שישי 22-10-21 בשעה 12:30
מורה: מוטי שפי
תאריך: יום שישי 22-10-21 בשעה: 12:30 סוג ההרצאה: אונליין שם המורה: מוטי שפי הרצאה מקוונת הזמינו מקום חינם
תאריך יום שני 25-10-21 בשעה 20:30
מורה: מוטי שפי מקום: דרך השלום 7א' תל אביב
תאריך: יום שני 25-10-21 בשעה: 20:30 סוג ההרצאה: פרונטלית שם המורה: מוטי שפי מקום: דרך השלום 7א' תל אביב הזמינו מקום חינם

הרצאות נוספות

תאריך יום שני 01-11-21 בשעה 18:30
מורה: ד"ר דניאל גליקר מקום: דרך השלום 7א' תל אביב
תאריך: יום שני 01-11-21 בשעה: 18:30 סוג ההרצאה: פרונטלית שם המורה: ד"ר דניאל גליקר מקום: דרך השלום 7א' תל אביב הזמינו מקום חינם
תאריך יום שישי 12-11-21 בשעה 11:00
מורה: ד"ר דניאל גליקר
תאריך: יום שישי 12-11-21 בשעה: 11:00 סוג ההרצאה: אונליין שם המורה: ד"ר דניאל גליקר הרצאה מקוונת הזמינו מקום חינם

מורים בסניף תל אביב

ד"ר דניאל גליקר
052-3385234 ווטסאפ danig@tmisrael.org
כמה מילים עלי >>
דרך השלום 7, תל אביב יפו

הרצאות מבוא בכפר סבא

תאריך: שעה: סוג: מורה: מקום:
תאריך יום שני 18-10-21 בשעה 19:30
מורה: מוטי שפי
תאריך: יום שני 18-10-21 בשעה: 19:30 סוג ההרצאה: אונליין שם המורה: מוטי שפי הרצאה מקוונת הזמינו מקום חינם

מורה בסניף כפר סבא

בית התרבות ע''ש רייזל, רח' גאולה 12 כ''ס

הרצאות מבוא בירושלים

תאריך: שעה: סוג: מורה: מקום:
תאריך יום שלישי 19-10-21 בשעה 19:30
מורה: אילון מרוז מקום: משרדי מרוז מערכות תוכנה בית השנהב, רחוב בית הדפוס 12, ירושלים כניסה א' קומה רביעית מימין למעלית
תאריך: יום שלישי 19-10-21 בשעה: 19:30 סוג ההרצאה: פרונטלית שם המורה: אילון מרוז מקום: משרדי מרוז מערכות תוכנה בית השנהב, רחוב בית הדפוס 12, ירושלים כניסה א' קומה רביעית מימין למעלית הזמינו מקום חינם

מורה בסניף ירושלים

הרצאות מבוא בחיפה והקריות

תאריך: שעה: סוג: מורה: מקום:
תאריך יום ראשון 17-10-21 בשעה 20:00
מורה: אודי גדנקן מקום: הרצאת מבוא בזום הלימוד פרונטלי ברח שער פלמר 2 קומה ראשונה חיפה
תאריך: יום ראשון 17-10-21 בשעה: 20:00 סוג ההרצאה: אונליין שם המורה: אודי גדנקן מקום: הרצאת מבוא בזום הלימוד פרונטלי ברח שער פלמר 2 קומה ראשונה חיפה הרצאה מקוונת הזמינו מקום חינם
תאריך יום חמישי 28-10-21 בשעה 20:00
מורה: אודי גדנקן מקום: הרצאת מבוא בזום הלימוד פרונטלי ברח שער פלמר 2 קומה ראשונה חיפה
תאריך: יום חמישי 28-10-21 בשעה: 20:00 סוג ההרצאה: אונליין שם המורה: אודי גדנקן מקום: הרצאת מבוא בזום הלימוד פרונטלי ברח שער פלמר 2 קומה ראשונה חיפה הרצאה מקוונת הזמינו מקום חינם

מורה בסניף חיפה והקריות

כמה מילים עלי >>
שער פלמר 2 קומה 1 חיפה

הרצאות מבוא בנתניה – כפר יונה

תאריך: שעה: סוג: מורה: מקום:
תאריך יום ראשון 24-10-21 בשעה 20:00
מורה: אורה שינפלד מקום: יפתח 12 כפר יונה חניה ברחוב רבין בלבד
תאריך: יום ראשון 24-10-21 בשעה: 20:00 סוג ההרצאה: פרונטלית שם המורה: אורה שינפלד מקום: יפתח 12 כפר יונה חניה ברחוב רבין בלבד הזמינו מקום חינם

מורה בסניף נתניה – כפר יונה

אורה שינפלד
052-6670084 ווטסאפ ora@tmisrael.org
כמה מילים עלי >>
מתנס כפר יונה

הרצאות מבוא בפרדס חנה

תאריך: שעה: סוג: מורה: מקום:
תאריך יום שלישי 02-11-21 בשעה 19:00
מורה: ד"ר דניאל גליקר מקום: אצל ד"ר דניאל גליקר, פרדס חנה, רחוב אתרוג דירה 17, קומה 4 במעלית.
תאריך: יום שלישי 02-11-21 בשעה: 19:00 סוג ההרצאה: פרונטלית שם המורה: ד"ר דניאל גליקר מקום: אצל ד"ר דניאל גליקר, פרדס חנה, רחוב אתרוג דירה 17, קומה 4 במעלית. הזמינו מקום חינם
תאריך יום שישי 12-11-21 בשעה 11:00
מורה: ד"ר דניאל גליקר
תאריך: יום שישי 12-11-21 בשעה: 11:00 סוג ההרצאה: אונליין שם המורה: ד"ר דניאל גליקר הרצאה מקוונת הזמינו מקום חינם
תאריך יום רביעי 24-11-21 בשעה 19:00
מורה: ד"ר דניאל גליקר מקום: אצל ד"ר דניאל גליקר, פרדס חנה, רחוב אתרוג דירה 17, קומה 4, במעלית, דלת לבנה משמאל.
תאריך: יום רביעי 24-11-21 בשעה: 19:00 סוג ההרצאה: פרונטלית שם המורה: ד"ר דניאל גליקר מקום: אצל ד"ר דניאל גליקר, פרדס חנה, רחוב אתרוג דירה 17, קומה 4, במעלית, דלת לבנה משמאל. הזמינו מקום חינם

מורה בסניף פרדס חנה

ד"ר דניאל גליקר
052-3385234 ווטסאפ danig@tmisrael.org
כמה מילים עלי >>
אתרוג 4 דירה 17 (קומה 4 במעלית), פרדס חנה

הרצאות מבוא בכרמיאל

תאריך: שעה: סוג: מורה: מקום:
תאריך יום שלישי 19-10-21 בשעה 19:30
מורה: דורית גולדשמידט
תאריך: יום שלישי 19-10-21 בשעה: 19:30 סוג ההרצאה: אונליין שם המורה: דורית גולדשמידט הרצאה מקוונת הזמינו מקום חינם

מורה בסניף כרמיאל

דורית גולדשמידט
052-8700-906 ווטסאפ dorit@tmisrael.org
כמה מילים עלי >>
מתנ ס מגדים כרמיאל

הרצאות מבוא בהררית

עדיין לא נקבעו מועדי ההרצאות הבאות בהררית.
נשמח לעדכנכם כאשר יתפרסמו מועדי ההרצאות הבאות.

קבלו הודעה

מורה בסניף הררית

כמה מילים עלי >>
הררית

הרצאות מבוא במושב מצליח

עדיין לא נקבעו מועדי ההרצאות הבאות במושב מצליח.
נשמח לעדכנכם כאשר יתפרסמו מועדי ההרצאות הבאות.

קבלו הודעה

מורה בסניף מושב מצליח

הרצאות מבוא בכנרת

תאריך: שעה: סוג: מורה: מקום:
תאריך יום ראשון 17-10-21 בשעה 20:00
מורה: אודי גדנקן מקום: הרצאת מבוא בזום הלימוד פרונטלי בקבוצת כנרת
תאריך: יום ראשון 17-10-21 בשעה: 20:00 סוג ההרצאה: אונליין שם המורה: אודי גדנקן מקום: הרצאת מבוא בזום הלימוד פרונטלי בקבוצת כנרת הרצאה מקוונת הזמינו מקום חינם
תאריך יום חמישי 28-10-21 בשעה 20:00
מורה: אודי גדנקן מקום: הרצאת מבוא בזום הלימוד פרונטלי בקבוצת כנרת
תאריך: יום חמישי 28-10-21 בשעה: 20:00 סוג ההרצאה: אונליין שם המורה: אודי גדנקן מקום: הרצאת מבוא בזום הלימוד פרונטלי בקבוצת כנרת הרצאה מקוונת הזמינו מקום חינם

מורה בסניף כנרת

כמה מילים עלי >>
קבוצת כנרת